Macrae Colin: életrajz, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Macrae Colin: életrajz, Karrier, Személyes élet

Videó: Online értékesítési technikák. Ács Zoltán Nyisztor Vilmos 1.rész 2024, Lehet

Az autóverseny az egyik leglátványosabb sportág. Ilyen versenyeken csak jól képzett sportoló vehet részt. Colin McRae gyermekkora óta érdekli az autókat.

McRae Colin
McRae Colin

Indítási feltételek

Az embert nagy mértékben a környezet alakítja. Autók, motorkerékpárok és egyéb járművek sok fiú figyelmét felkeltik. Amikor a felnőttek fenntartják ezt az érdeklődést, nagy az esély arra, hogy a fiatal tisztességes eredményeket érjen el. Colin McRae kétéves korában ült be egy versenyautó-ülésre. Ez nem meglepő, mert apja híres versenyző volt, több bajnok és autokrossz többszörös bajnoka. Ebben a pillanatban dőlt el a gyermek további sorsa.

A leendő versenyző 1968. augusztus 5-én született az ötszörös brit rally bajnok családjában. A szülők a skót Lanark városban éltek. Colin nagyapja megtartotta autóműhelyét. A kisfiú itt töltötte minden szabadidejét. Szorgalmasan segítette az idősebbeket a sérült autók javításában. Mindig szorgalmasan dolgoztam. Valójában ez egy igazi oktatás volt, amely a jövőben hasznos volt McRae számára. Már hétéves korában bemutatták neki egy motorkerékpárral. Amikor a srác tizennégy éves lett, motoros versenyzőként megnyerte karrierje első tornáját.

Kép
Kép

Versenyek és győzelmek

1985-ben McRae motorkerékpárról autóra váltott. Az első versenyen való részvételhez egy barátjától kellett autót kérnie. A debütálás sikertelen volt. Egy egyszerű pályán egy fiatal versenyzőnek sikerült áthúzódnia az út szélére. Ennek eredményeként a legénység a tizennegyedik helyen állt. A skót bajnokság következő idényében Colin nem ismételte meg hibáját, és az első tízben ért célba. Ez komoly igény volt a későbbi sikerre. Azonnal megkapta a "Repülő tégla" becenevet. Ahhoz, hogy jobb eredményeket érjen el a versenyeken, megbízható, hangolt motorú autóval kell rendelkeznie.

A versenyautó gyors javításához McRae csapatának egy mobil szervizt kellett alkalmaznia. Egy régi kisteherautót alakítottak át a szerelők műhelyéhez. 1990-ben Colin a brit bajnokság harmadik helyén végzett, Subaru márkájú autóval. E győzelem után a kiváló riválisok tisztelettel és félelemmel kezelték őt. Számos különböző pályán elért győzelem után 1999-ben McRae méltó ajánlatot kapott. Szerződést írt alá a Ford csapatával.

Kép
Kép

Személyes élet és halál

A híres versenyző minden idejét és energiáját kedvenc időtöltésének szentelte. Még Colin is megismerkedett leendő feleségével egy versenyen. Alice Hamilton volt a navigátor a rivális legénységében. A leendő férj és feleség nem kereste a kompromisszumot. Ez a tény nem akadályozta meg őket a személyes életük rendezésében. Alice és Colin összeházasodtak.

2007 szeptemberében Colin McRae meghalt egy repülőgép-balesetben. Leszállás közben elvesztette uralmát saját helikoptere felett. Egy hatéves fia halt meg vele.