Stepan Maryanyan: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Stepan Maryanyan: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Lassú élet. Radikális hétköznapok / Slow Life 2024, Lehet

Stepan Maryanyan az egyik legígéretesebb görög-római birkózó. Számos győzelme van Oroszország, Európa és a világ bajnokságaiban. Csak az olimpiai díj nincs Maryanyan malacka bankjában, és ez a sportoló fő sportálma.

Stepan Maryanyan: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Életrajz: korai évek

Stepan Mailovich Maryanyan 1991. szeptember 21-én született a Krasznodar melletti Dinszkaja faluban. Apja elhozta őt sportolni. Amikor Stepan 9 éves volt, elkezdett részt venni a falu görög-római birkózó részlegén. Eleinte nem szerette ezt a sportot a nagy terhelések miatt. Stepan minden lehetséges módon szembeszállt az osztályokkal, idő előtt elmenekült az edzésektől.

Apja azonban nem engedte, hogy abbahagyja a sportot. Az örmény családokban a szülő szava törvény, így Sztyepan tovább képezte magát. Később egy interjúban megjegyzi, hogy hálás az apjának, amiért nem hagyta abbahagyni a sportot. 11 éves korára Stepan részt vett az edzés folyamatában, és már nem élhetett görög-római birkózás nélkül.

Tinédzserként Maryanyan aktívan részt vett különféle városi és regionális jelentőségű versenyeken. Piggy bankjában abban az időszakban több tucat különféle felekezetű érem.

Kép
Kép

Karrier

A 2012-es Orosz Kupa volt Stepan első sikeres versenye a felnőttek között. Aztán megszerezte a második helyet, ami nagyon boldog volt. Ugyanebben az évben Maryanyan ezüstérmet nyert a nagydíjon, amelyet Ivan Poddubny híres birkózó emlékének szenteltek. Ugyanebben a szezonban Stepan harmadik lett az orosz görög-római birkózó bajnokságban.

A következő év nagyon sikeres volt Maryanyan számára. Két jelentős tornán nyert aranyat: Ivan Poddubny Nagydíján és a Világkupán. Az orosz bajnokságon és az Európai Nemzetek Kupáján Stepan harmadik lett.

Kép
Kép

2014-ben Maryanyan sérülés miatt nem versenyzett. A következő szezonban bajnoka lett az Európai Olimpiai Játékoknak, amelyeket Bakuban rendeztek. Egy interjúban a sportoló elismerte, hogy ez a győzelem volt a legemlékezetesebb számára.

2017-ben Stepan már a "szilárd" első volt a legfeljebb 60 kg-os súlykategóriában az orosz görög-római birkózó válogatottban. Az idényt az Ivan Poddubny Grand Prix harmadik helyével kezdte. Tavasszal megnyerte a világkupát, nyáron pedig először lett az ország bajnoka és garantálta magának a helyet a válogatottban a bolygó közelgő bajnokságára.

Kép
Kép

Maryanyan a Párizsban megrendezett világbajnokságra ment győzni, de egy küzdelmet elvesztett, végül a harmadik lett. Sztyepan Oroszországnak szentelte "bronzát". Három hónappal később megnyerte a Nemzetek Európai Kupáját.

2019 nyarán Maryanyan megismételte a négy évvel ezelőtti bakui sikert, ismét az Európai Játékok győztese lett. Most a sportoló minden gondolata elfoglalt a tokiói olimpiára való felkészüléssel.

Magánélet

Stepan Maryanyan megpróbálja nem hirdetni a családját. Közösségi hálózataiban csak képeket láthat az edzésekről és a versenyekről. Azonban egy interjúban a sportoló elmondta, hogy van felesége és egy kislánya.