Maxim Sheiko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Maxim Sheiko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: 🥇 Sikeres vállalkozás: Te is külföldre költözöl, ha úgy alakulnak jövőre a választások? 2024, Április

Sheiko Maxim Nikolaevich a súlyemelés sportjának jelenlegi mestere. Számára számos díj és győzelem van a sportversenyeken.

Maxim Sheiko: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Életrajz

A leendő súlyemelő bajnok a 80-as évek végén született Oroszország külterületén, Kholmsk városában. Tizenévesen Maxim megismerte a sport létezését, amellyel egész életében foglalkozni fog. Amint a diák eljutott a helyi súlyemelő részlegre, az edző potenciált látott benne.

Kép
Kép

A fiatal Sheiko nagy kitartással edzett, és az eredmények nem sokára vártak. A sportoló első sikereit egy helyi tornán mutatta be, amelyet a 2000-es évek elején tartottak a városi ünnep tiszteletére. 16 éves korában a fiatal súlyemelő egy több mint kétszáz kilogramm súlyú súlyzónak engedett, a feje fölé emelte, és megdöntötte súlykategóriájában a súlyzó súlyának 2004-es súlyzójának világrekordját.

Kép
Kép

A sportteljesítmények mellett a jeles sportoló sem feledkezett meg a mentális fejlődésről. Miután befejeztem 11 iskolai osztályt, úgy döntöttem, hogy felsőoktatást kapok. Az intézetben sport szakon végzett.

Sportteljesítmények

Első első tornáján elért elképesztő teljesítmény után Maxim aktívan részt vett különféle versenyeken. Egy évvel később elment a junior Európa-bajnokságra, és második ragyogó győzelmet aratott kedvenc sportágában. Aztán részt vett a Kanári-szigeteken és Oroszországban zajló versenyeken, megszerezte a második, illetve a harmadik helyet.

Kép
Kép

2009-ben egy súlyemelő versenyen járt Oroszország déli részén, olyan résztvevők csoportjában lépett fel, akiknek a súlya kisebb volt, mint 105 kg. Gyakorlatilag nyert, de az emelt súly különbsége miatt ezüstérmet kapott.

Kép
Kép

3 év után visszatért Európába, és ismét a második helyen maradt. Aztán elment Cseboksáryba, és könnyedén aranyérmet kapott a helyi versenyeken. Egy évvel az európai tornán elszenvedett vereség után őt választották sportolónak, akinek Szocsi városában kell cipelnie az olimpiai fáklyát. Egy évvel később megnyerte az Orosz Kupát súlyemelésben kombinálva, a Sheiko szokásos súlykategóriájában.

Politikai tevékenység

Maxim Nikolaevich mindig pozitívan viszonyult a politikához. Jóval azelőtt, hogy szülővárosa törvényhozásának tagja lett, támogatta az "Egységes Oroszország" politikai irányt. E tisztség korábbi képviselőjének lemondása miatt került jelenlegi pozíciójába. 2017-ben Sheikót választották jelöltnek, aki képes betölteni ezt a posztot, külön választási bizonyítványt kapott.

Modern élet

2018 őszén a súlyemelés MSMK-ja hosszú idő óta először az összes orosz tornán szerepelt az ő szakterületén, kijött az első helyről. Jelenleg Kholmsk városában működő gyermek sportiskolában ötvözi a politikai feladatokat és az edzést. A híres erős ember személyes életéről csak annyi ismert, hogy szeretett felesége és két gyermeke van.