Denis Ablyazin: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Denis Ablyazin: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Mens gymnastics, strong Denis ablyazin russia, 2021, training, floor, vault, rings, for Tokyo, oly. 2024, Április

A művészi gimnasztikának köszönhetően Denisz Abljazin ellenállhatatlan győzelmi akaratot, fizikai erőt, valamint a vereség és a sportsérülések okozta fájdalom elviselésének képességét alakította ki. Sportolóként nehéz feladatokat tűzött ki maga elé, és sikeresen túllépett a magas követelményekkel szemben.

Denisz Ablyazin

Életrajz

Denis Ablyazin orosz tornász Penza városából származik, ahol augusztus 3-án 1992-ben született. Denis már kiskorától kezdve szerette a különféle sportokat, mivel nagyon energikus és jól felépített volt. Első hobbija a jégkorong volt. Addig választott a kerékpározás és a torna között, amíg be nem iratkozott a Lavrova gyermek sportiskolába. Az első képzés akkor kezdődött, amikor a fiú hat és fél éves volt. Eleinte az osztályokat nehezen adták, mivel hiányzott belőle a rugalmasság. Sok munkát végzett annak érdekében, hogy megfeleljen a művészi torna követelményeinek, amelyek nagyon szigorúak. Heti három esti edzés másfél órán keresztül kiváló eredményeket hozott. A fiú ügyes lett, és könnyen teljesítette az előírt normákat. Két évvel az órák kezdete után Denis átállt egy összetettebb edzésprogramra. Egy évvel később nehéz előírásoknak vetették alá, hogy megkapja a művészi torna első felnőtt kategóriáját.

Kép
Kép

Az edzők látták, hogyan növekszik Denis készsége. Első mentorának, Pavel Aleninnek sikerült meggyőznie a tizenkét éves sportolót arról, hogy folytatni kell az edzéseket ahhoz, hogy sporttornászként kezdhesse meg a karrierjét. Denis egész napját percenként rendezték, és amikor a Moszkva melletti "Krugloye-tó" sportbázishoz kellett mennie, a fiú minden idejét sporttevékenységnek szentelte. Az esti órákat az iskolai tantárgyak tanulmányozásának szentelte, hogy az oktatás ne szenvedjen intenzív torna edzésektől. Denisz Abljazin megbízható támogatást kapott híres edzők - Szergej Starkin és Dmitrij Derzsavin személyében.

Karrier és hozzájárulás a válogatotthoz

Az első versenyek, amelyeken Denis részt vett, az iskolai sportnapok voltak. A sportoló első érmet (ezüst) nyert egy Cseljabinszk-tornán. Ezt arany követte az orosz junior bajnokságon a padlógyakorlatért. Bajnokságról bajnokságra nőtt Dmitrij Ablyazin sporttudása. Megérdemelt díjakat kapott minden eseményen, amely orosz városokban zajlott. A tornász kiváló fizikai erőnlétet mutatott 2010-ben, amikor ezüstöt szerzett a Horvátországban rendezett világkupán.

Kép
Kép

Ezt követte a berlini Európa-bajnokság és a japán Tokióban rendezett világbajnokság. Denis a 2012-es Európa-bajnokságon versenyzett, a csapatbajnokságban ezüstérmet, az ugrásokért és a gyűrűkön végzett gyakorlatokért bronzérmet kapott. Igazi sportoló lett, aki engedett a nemzetközi versenyek legnehezebb színvonalának.

Kép
Kép

Denisz Abljazin sportkarrierjének csúcsát 2012-ben érte el, amikor az orosz válogatott keretében a nyári olimpián ezüst- és bronzérmet kapott. 2013 aranyat hozott a sportolónak Kazanyban, ahol a nyári univerzádét rendezték. A 2016-os olimpia érmekben gazdag volt. Rio de Janeiróban a sportoló a gyűrűkön végzett gyakorlatokért bronzérmet, a csapatversenyben pedig két ezüstérmet nyert.

Kép
Kép

Az orosz művészi torna nemzetközi szintű igazi vezetőt fogadott Denis Ablyazin személyében.

Magánélet

Ksenia Semenova tornász a híres sportoló felesége lett. A srácok boldog házasságban élnek és nevelik a kis Jaroszlávot. A sportoló felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és edző-tanár szakirányú. Denis kedvenc tevékenysége szabadidejében a számítógépes játékok, a kerékpározás és a filmnézés.