Jason Brown: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Jason Brown kiemelkedő műkorcsolyázó, aki Amerikát képviseli. A korcsolyázó szakszervezet nemzetközi rangsorában az ötödik helyen áll.

Jason Brown
Jason Brown

Életrajz

Korai időszak

Jason Brown 1994. december 15-én született Los Angelesben. Szülei 4 évesen korcsolyára tették. A fiú a második edzésen megtanult korcsolyázni. Anya nem hagyta figyelmen kívül az ilyen lehetőségeket. Fia első eredményeiről mesélt a gyermekedzőnek, aki azonnal elvitte Jason-t a szekciójába.

Jason nem szeretett iskolába járni. Kifutottam az osztályból korcsolyázni a jégarénán. A család szimpatikus volt a gyermek hobbija iránt, de feltételt szabott - tisztességes középfokú végzettség megszerzésére. A srác nem okozott csalódást. A sporttól sem távolodott el.

Karrier

2010-ben debütált az amerikai junior bajnokságon. Brown a maximális pontszámot szerezte. Kétszer is bejutott a Junior Grand Prix döntőjébe.

Jason többször is kijelentette magát a junior világbajnokságon, de nem emelkedett a dobogó második fokára. De kollégái többször elfoglalták a torna teljes dobogós helyét. USA híres egykorú műkorcsolya iskolájáról.

2001-ben Brown debütált az idősebb versenyeken. A verseny sokkal erősebb volt, mint a juniorok rajtjainál. Jason sokáig nem tudta magas szinten korcsolyázni.

Kép
Kép

Az olimpiai szezon sikeres volt. A sportolónak sikerült Németországban helyettes bajnoknak lennie, de nem jutott be a döntőbe.

A 2014-es amerikai bajnokságon Jason profi korcsolyázni kezdett, és első futamában megszerezte a legmagasabb pontszámot. A rövid program harmadik helyén végzett. Ez lezárta az utat a győzelemhez. Brown ezüstérmet nyert. Másnap bekerült a 22 olimpiai játék amerikai csapatába. A szabad programban Brown az Egyesült Államokat képviselte a negyedik helyen. A jó kölcsönzésnek köszönhetően nőtt a csapat esélye a bronzra.

Az első nemzetközi teszt Jason 3. helyet hozott. A feszült rezsim pusztította az atlétát, nem volt hajlandó versenyezni a világbajnokságon.

2014 őszén Jason Brown lett a Nebelhornban zajló német bajnokság bajnoka. Egy hónappal később gyenge teljesítményt mutatott a moszkvai szakaszban, az asztal közepére telepedett. Az amerikai bajnokságon kezdetben ő volt a favorit és megszerezte a fő címet.

Kép
Kép

2015 tél egy izgalmas időszak az atléta életében. Jason a koreai bajnokságban versenyzett, és bekerült a legjobb hat korcsolyázóba. A szezon a japán világkupával zárult. Brown aranyérmet hozott haza.

Az új szezon első fellépésére a Lombardia Kupában került sor. Brownnak hiányzott néhány pont az első hely eléréséhez. De a többi bajnokság jégén való szereplés kevésbé volt sikeres.

Brown ezüstéremmel nyitotta meg második olimpiai idényét Anaheimben. Hasonló eredményt mutatott Bergamóban, majd később Kanadában is.

A szezon végén Jason úgy döntött, hogy elbúcsúzik edzőjétől. 2018 óta Brian Orser irányításával dolgozik.