Kaori Sakamoto: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Kaori Sakamoto: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Kaori SAKAMOTO Top 10 Highest Scoring Jumps 2024, Április

Kaori Sakamoto kulcsfigurája a japán műkorcsolya-válogatottnak. Egykorcsolyázásban teljesítő sportoló válla mögött - győzelmek különböző szintű bajnokságokban és a Grand Prix-n. 2018-ban a műkorcsolyázó aranyérmet nyert a Négy Kontinens Bajnokságon, 2019-ben pedig a japán bajnokság legjobbja lett.

Kaori Sakamoto: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

A nagy sport útja

Kaori Sakamoto 2000. április 9-én született Kobében. Ez a japán város, Honshu szigetén található, az ország vezető kikötője és központja a nemzetközi kereskedelemben.

A család úgy döntött, hogy a lány már kicsi korától fog műkorcsolyázni, a választás helyesnek bizonyult. A fiatal Kaori 2013-ban debütált a Cseh Köztársaság Nagydíján. Ez a rangos versenysorozat az ifjúsági korcsolyázók számára kerül megrendezésre, és több szakaszban zajlik a különböző országok jégpályáin. Ezenkívül a sportoló először a japán junior műkorcsolya-bajnokság jégére lépett. A lány a következő évben megismételte sikereit, és megkapta a jogot, hogy képviselje országát a tallinni nemzetközi junior bajnokságon, ahol bekerült a legjobb hat közé, és először lépett be a felnőttek országos bajnokságának jégére.

Kép
Kép

A 2015/2016-os szezon nagyon sikeres volt a korcsolyázó számára. Az ázsiai kupán kiemelkedő felnőtt sportolókkal indult, de nagyon magabiztosan teljesített és bronzot nyert. Ezután több szakaszt töltött a lettországi junior versenyeken, ahol ezüstérmet kapott, és Lengyelországban, ahol a negyedik lett. A norvégiai téli ifjúsági olimpián a japán műkorcsolyázó bekerült a legjobb hat közé. Az olimpia előestéjén a sportoló otthon nyerte a Grand Prix-t, Párizsban pedig második lett. Emellett a marseille-i Junior Grand Prix egyik győztese volt. Miután a junior bajnokság győztese lett, Kaori bátran belépett az országos bajnokság küzdelmébe, a debütáns a 8. helyet szerezte meg. Számos sportverseny során a korcsolyázó javítani tudta korábbi sportteljesítményét.

Kép
Kép

Olimpiai szezon

Sakamoto az új 2017-2018-as szezont az Ázsiai Kupában kezdte, ahol elsöprő győzelmet aratott. A sportoló még több tornát tartott az Egyesült Államokban, de nem volt benne magabiztos a dobogóra való feljutáshoz. Ezt követte az oroszországi Grand Prix sorozata, ebben a szakaszban elfordult tőle a szerencse, Kaori pedig a tornatábla közepén végzett. De a Grand Prix amerikai szakaszán a japán műkorcsolyázó lett a második. A japán egyes atléta az év végét az országos bajnokságon töltötte, az aranyért küzdött, de az összesített pontokat tekintve csak a dobogó második fokára került sor. Egy hónappal később, a Taipei-i kontinensbajnokságon a korcsolyázó meglepetést okozott a bíróknak és a nézőknek, magabiztosan megnyerve a bajnoki címet és javítva eredményeit.

A dél-koreai olimpián csereként lépett ki a szabadprogramban, és az utolsó helyet szerezte meg. Az olimpia egyéni tornájának versenyeredményei szerint a lány a 6., a japán csapat pedig a tornatábla 5. vonalában állt.

Kép
Kép

Egyéb eredmények

2018-ban a japán műkorcsolyázó folytatta karrierjét, és a négy kontinens bajnokságának abszolút győztese lett, társai pedig a közelben helyezkedtek el a dobogón. Óriási volt a hozzájárulás a nemzeti műkorcsolya fejlődéséhez, mert a japán csapat ilyen győzelmet csak 2003-ban és 2013-ban ért el. Az éves verseny 1999-ben jelent meg az Európa-bajnokság analógjaként. Amerikai, Ázsia, Ausztrália és Óceánia sportolói vesznek részt rajta. Az "Amelie" nevű ingyenes program, amellyel Sakamoto fellépett, kellemesen örvendeztette meg a közönséget a rengeteg ugrási lépcsővel, amelyek hármas lábujjhurokból és kettős tengelyből, valamint a negyedik szint lépcsőiből állnak. Így a korcsolyázó személyes rekordját állította be a programban - 142, 87 pont, és a versenyek teljes összegében - 214, 21 pont. A tajpei korcsolyapálya az egyik kedvenc korcsolyázó lett, és elhozta a győzelmet. Minden évben visszatér ide, itt magabiztosnak és nyugodtnak érzi magát.

A mosolygós és karizmatikus Kaomi az évad igazi felfedezésévé vált. Ő hozta a lányok győzelmét az országos bajnokságban és ezüstöt az Amerikai Nagydíj szakaszában. A műkorcsolya világbajnokságon a japán nő csak ötödik lett, annak ellenére, hogy kiválóan korcsolyázott a rövid programban, és eredménye - 76, 86 pont - egy sportoló személyes rekordja lett az ilyen szintű versenyeken. Sakamoto koreográfiai pályával kezdte szabad programját, amely észrevétlenül az egész program utolsó ugrásába folyt - a dinamikus fejlődés elérte a csúcspontját.

Kép
Kép

Az ugrás hangsúlya

Sok győzelem van a japán műkorcsolyázó sportéletrajzában. Az igazi szamuráj karakter, amelyet minden versenyen bemutat, segít neki az eredmények elérésében. A helsinki edzés során megütötte a fejét, és gyakorlatilag kudarcot vallott a rövid programon. De sikerült összeszednem magam és remekül korcsolyáztam az ingyenes programot, amely mindenkit lenyűgözött. A műkorcsolyázónak sikerült megtartania a mércét, és a harmadik lett a finnországi versenyen.

Kaori legfőbb előnye a nagyszerű ugrások, amelyeket nagy számban tartalmaz a programjaiban, felváltva őket koreográfiai linkekkel. Edzői szuper feladatot tűztek ki - az ugrásokra helyezett hangsúly hangsúlyozására, amelyet Sakamoto tökéletesen ötvöz a zenével, és hihetetlenül lágynak tűnik, „macskás” leszállásokkal és kijáratokkal.

A híres japán műkorcsolyázó minden előadása fényes és látványos, jól megválasztott zenével és összetett sportelemekkel teli. De a jégen történő repülése mögött sok munka és sok órányi edzés áll. Már készül a Grand Prix új szakaszaira, amelyet hamarosan rendeznek az Egyesült Államokban, valamint a grenoble-i tornára. A küzdelem forró lesz, mert a verseny sok erős és stabil sportolót fog összehozni, köztük Oroszországból. Ma, a 19 éves Kaori Sakamoto személyes életében a sport az első helyen áll, valamint a műkorcsolya iránti hatalmas szeretet és a győzelem vágya.