Turishcheva Lyudmila Ivanovna: életrajz, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Turishcheva Lyudmila Ivanovna: életrajz, Karrier, Személyes élet

Videó: Lyudmila Ivanovna Tourischeva Interview - May 2020 - English Subtitles Coming Soon 2024, Lehet

Egyszer népszerű dal azt állította, hogy a szovjet sportolóknak levegőhöz hasonló győzelemre van szükségük. Az indítás előtti motiváció kemény volt, és a kitűzött célhoz vezetett. A legendás tornász, Lyudmila Turishcheva megkülönböztette erős karakterét és elszántságát.

Ljudmila Turiscseva

Az első lépések

Csak a kiváló edzők tudják, milyen nehéz tehetséges gyermeket találni, hogy bajnokot "formázzon" belőle. Lyudmila Ivanovna Turischeva sportkarrierje nem valósulhatott volna meg. Providence azonban örömmel világított meg egy fényes csillagot a torna horizontján. A leendő bajnok és rekorder 1952. október 7-én született egy rendes szovjet családban. A szülők Grozny városában éltek. A gyermeket a kialakult hagyományok keretein belül nevelték és nevelték. Felkészült az önálló életre.

Amikor Ljudmila hétéves volt, rendes középiskolába járt. Már általános iskolában elkezdett egy balettstúdióba járni. Egy idő után a híres tornaedző felfigyelt egy tehetséges lányra, és meghívta a szekciójába. Némi habozás és kétely után beleegyezett. Tízéves korától kezdve szisztematikus tanulmányok és képzés indult Turischeva számára. Napi készülékmunka és tantermi tevékenység.

"Vas" Turi

Fontos megjegyezni, hogy az első edző Turischeva karakterében látta az atlétához szükséges jellemvonásokat - kitartás, kemény munka, méltó eredmények elérésére való törekvés. A híres szovjet tréner, Vladislav Rastorotsky kifejlesztette az edzés és az általános testedzés hatékony rendszerét. A hétköznapi értelemben vett személyes élet egy célnak volt alárendelve - a magas sporteredményeknek. Az 1968-as mexikói olimpián Lyudmila aranyérmet kap a csapatverseny első helyéért.

Szakértők és szurkolók emlékeznek arra, hogy a mexikóvárosi Turischeva rönkről esett le és a 24. helyet szerezte meg az egyéni versenyben. Ez a tény arra késztette a tornászt, hogy mozgósítsa erős akaratú tulajdonságait. Ljudmila egyszer s mindenkorra "összeszedte magát". Az 1970-es ljubljanai világbajnokságon felért a dobogó legmagasabb fokára. A következő szezonban pedig elnyerte az abszolút Európa-bajnok címet. A kollégák vasnak nevezték. Abban az időben a Szovjetunió csapatát erős tornászok látták el.

Esszék a magánéletről

Lyudmila Turischeva életrajzában a legendás tornász összes győzelme és kitüntetése gondosan és következetesen szerepel. Több mint harminc díjat érdemel. Beleértve a Lenin rendet és a munka vörös zászlóját. A négyszeres olimpiai bajnokot a Rosztovi Pedagógiai Intézetben tanulták. Miután elhagyta a nagy sportot, edzővel foglalkozott.

A családi élet Turischeva standard módon alakult. Több mint negyven éve törvényesen házas. A tornász feleségül vette a híres sprintert, Valerij Borzovot. A férj és a feleség nevelték és nevelték lányukat. A sportolók otthonában a szeretet és a kölcsönös tisztelet uralkodik.