Kevin Anderson: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Kevin Anderson: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Tudatos kapcsolatépítés + személyes márkaépítés - ILLÉS DIÁNA (ID u0026 Partners) 2024, Április
Anonim

Kevin Anderson híres dél-afrikai teniszező, aki számos profi versenyt nyert. 2017-ben a sportoló a Grand Slam torna döntősei közé került.

Kevin Anderson: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Kevin 1986 tavaszán született Johannesburgban. Szülei, Michael és Barbara Anderson mérnökök. A teniszütő a fiú kezében volt, amikor 6 éves volt, és első riválisa a pályán a család legfiatalabb tagja volt - Gregory testvér. Nem ok nélkül a tenisz az öt legnépszerűbb sportág egyike Dél-Afrikában.

Hála a tenisz iránti szeretetének, amelyet apja a fiúkba oltott, valamint a sok éves kemény edzésnek köszönhetően a tinédzserek jó eredményeket értek el. Sokáig utánpótlásként szülőföldjükön léptek fel, amíg az Egyesült Államokba nem költöztek. Ott a testvérek a felsőoktatás megszerzése mellett a hallgatói bajnokságban játszottak és sok győzelmet hoztak Illinoisban. A fő sportág mellett Kevin atlétikában és a 800 méteres futótávban mutatott be sikert.

Az oklevelek átadása után Gregory meghívást kapott a New York-i Teniszakadémiára, Kevin pedig profi sportkarrierbe kezdett.

Kép
Kép

Szakmai sport

A 18 éves Andersonra először 2004-ben figyeltek fel a "futures" sorozat versenyein. A debütálás sikeres volt a sportoló számára. 3 év után jól bizonyított a Challenger sorozatban. A teniszező sikerei lehetővé tették számára, hogy kvalifikálja magát az ATP-torna ranglistájára, és újabb győzelmet hozott az amerikai kemény tornán és a New Orleans-i versenyeken.

2008-ban Kevin kvalifikálta magát az ausztráliai Grand Slam tornára, de az első forduló után kiesett. 2 hónap elteltével azonban a sportoló rehabilitálta magát, és elsöprő győzelmet aratott a Las Vegas-i ATP-torna döntőjében. Nem minden pályán való szereplése volt sikeres, de a hét egymást követő megnyert mérkőzés összegének való minősítésnek köszönhetően Anderson bejutott a döntőbe, és a világ legjobb 100 teniszezőjének listájára került. A wimbledoni tornán sikerült elérnie a verseny negyeddöntőjét. A teniszező részt vett a 2008-as olimpiai játékokon, amelyeket a kínai fővárosban rendeztek. És bár a dél-afrikai sportoló az egyéni versenyeken szinte azonnal kiesett, párosban a 2. fordulóba jutott.

2009-ben Kevin magabiztosan megnyerte az agyag Challengert San Remóban, azóta az agyag a kedvenc felülete. Ebben az időszakban a sportolót kudarcok kísérték, és világranglista a 161. helyre esett vissza. De már a következő évben keményen megnyerte a Challengert, és az atlantai elődöntősök közé került.

Kép
Kép

A dicsőség magasságában

2011 fordulópontnak bizonyult a teniszező számára. Azon túl, hogy a sportoló lett a legjobb Johannesburg pályáin, először nyerte meg az ATP-tornát. A miamiai bemutatókon Anderson bejutott a negyeddöntőbe, és a 32. helyet szerezte meg a világ legsikeresebb teniszezőinek listáján.

2013 lett a legsikeresebb az atléta életrajzában. Kijutott az ausztrál bajnokság döntőjébe, majd Marokkóban döntős lett, és megismételte korábbi sikerét Atlantában. Kevin bejutott a Roland Garros 4. szakaszába és Wimbledonban a 3. fordulóba. A mutatók összegét tekintve Anderson a világ legjobb 20 játékosa közé tartozott.

2014-ben az USA-ban megnyert ATP-tornán megnyerve ismételten beszélt magáról. Kiváló technika és számos új siker emelte a teniszezőt a világranglista 12. vonalába.

A következő két év nem volt túl sikeres a sportoló számára. Sérülések kísértették, a győzelmek vereségekkel váltakoztak. A Grand Slam versenyeken a teniszező alig jutott be a 3. fordulóba, ami azonnal befolyásolta értékelését. Kevin nem tudott a Top 50-ben maradni, és végül a 67. helyen végzett.

Kép
Kép

A sportoló kihagyta a 2017-es szezon kezdetét, de az elődöntőig jutott az estorili agyagversenyen. A franciaországi versenyeken a 4. fordulóba jutott, a washingtoni tornán pedig először jutott a döntőbe, és felkapaszkodott a 15. helyre a bolygó legjobb teniszezőinek listáján. A US Open döntőjében Anderson a bajnokság teljes története során a legkevésbé titulált sportolónak bizonyult, ami nem akadályozta meg abban, hogy jó eredményt mutasson.

2018-ban a teniszező a pune-i torna döntőjébe jutott, és a legjobbnak bizonyult a New York-i versenyeken. A madridi versenyen elődöntős lett, és sikeresen kezdte a wimbledoni bajnokságot. A döntőben egyszer ő volt az első dél-afrikai, aki 1985 óta ilyen magas pontszámot ért el. Az év eredményeinek összesítésével a világ legjobb ütői között Anderson az 5. vonalon állt.

A sportoló győzelemmel nyitotta meg a 2019-es szezont a punei tornán. Ezt követően részt vett az ausztrál bajnokságon, és bejutott a wimbledoni bajnokság 3. fordulójába.

Kép
Kép

Hogyan él ma

Andersonnak sikerült eloszlatnia a gazdag teniszezők mítoszát. Visszatekintve elmondhatjuk, hogy a profi sport felé vezető út tövises és kanyargósnak bizonyult Kevin számára. A hírnév csúcsára emelkedve sok nehézséget és akadályt legyőzött, de élt a sors adta esélygel. Minden győzelme kemény munka eredménye. A sportoló jellemzője a magas növekedése - 203 centiméter, amellyel kapcsolatban a játékost térdproblémák kísértették, amelyekhez később több könyökműtét is társult, ami befolyásolta az adogatás minőségét.

Ma Kevin hálásan beszél apjáról, aki belevitte a sportba és folyamatosan támogatta. Mivel nagy teniszrajongó volt, Michael Anderson maga tanult meg könyvből játszani, és elkezdte a gyerekeket edzeni, arról álmodozva, hogy legjobb játékosokká váljon. Legfontosabb döntése az volt, hogy fiait tanulásra küldte, annak ellenére, hogy a családnak nem volt elég pénze.

Most Kevin a floridai Gulf Stream amerikai városában él, és a chicagói klubokban edz. Személyes életéről ismert, hogy 2011-ben a sportoló megkötötte a csomót. Kelsey O Neil golfozó felesége lett. A lány diákéveiben sportolt, amikor főiskolára járt, ahol megismerte leendő férjét. Könyvelői hivatást kapott, de nem a szakterületén dolgozik. A lány viccelődik, hogy ő jobban szereti "férje pénzét számolni, mint idegeneket". A házastárs új projekteket próbál létrehozni a házastárssal. Egy időben a feleségével vezette weboldalát és blogturnéját, és megpróbált hozzájárulni a sport támogatásához.

Kevin szabadidejét könyvolvasással vagy gitározással tölti. A hobbija az autóversenyzés is. A teniszező a közelmúltban figyelemmel kíséri a környezeti kérdéseket és a műanyag felhasználás csökkentése mellett szól, többek között olyan híres versenyeken, mint Wimbledon.