Kristina Ilchenko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Kristina Ilchenko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Egy utolsó nagy próbatétel egy szakítás küszöbén... 2024, Március

Ilchenko Kristina Sergeevna - híres orosz biatlonista, az Orosz Föderáció sportmestere. Háromszoros világbajnok nyári biatlonban az utánpótlás korosztályban.

Kristina Ilchenko: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Életrajz

A leendő sportoló 1993 júliusában, 17-én született az orosz Labytangi városban. Christina már kisgyermekkorától kezdve aktív gyermek volt, és nagyon szerette a sportot. A sarki városban a szakaszok választéka nem volt túl nagy, a lányt beíratták a síszakaszba. Christina nagyon élvezte a síelést, és az edzők jó potenciált láttak benne. Később úgy döntöttek, hogy felfedik ezt a kreatív tehetséget a biatlonban, és a lányt áthelyezték a helyi ifjúsági sportiskolába, ahol a gyerekeket ebben a sportágban oktatták. A leendő biatlonista első mentora Oroszország híres kitüntetett edzője, Hamit Akhatov volt, maga volt biatlonista.

Tapasztalt tanár irányításával Christina gyorsan fejlődött és kinőtte a verseny helyi szintjét. A középiskolában Tyumen városába költözött, ahol oroszországi hazai versenyeken kezdett fellépni, a Tyumen régiót képviselte versenyeken.

Kép
Kép

Szakmai karrier

A korai sikerek és a junior szintű magas eredmények ellenére Ilcsenko sokáig nem tudott magasabbra lépni. A hazai teljesítmények maximálisak voltak, a lányt nem hívták meg a válogatottba.

A nemzetközi szintű bemutatkozásra 2014-ben került sor, amikor a lányt meghívták a válogatottba, hogy részt vegyen az Európa-bajnokságon. A várva várt esemény öröme rövid életű volt, Ilcsenko eredménye rendkívül alacsony volt: az üldözésben csak a kilencedik, a sprintben pedig a tizenötödik helyet szerezte meg.

Kép
Kép

A következő évben Kristina a válogatott részeként részt vett a Téli Universiadén, ahol szintén alacsony eredmények születtek. A tömeges rajtban csak a tizenötödik helyet szerezte meg, de a sprintben a kép jobban nézett ki: a 26. helyről rajtoló lány hatodikként zárta a versenyt.

Felnőtt szinten továbbra is szerepelt az orosz hazai bajnokságon, itt pedig jobban érezhetőek voltak a sikerek. Ilcsenko nem rendelkezik magas szintű lövöldözéssel, de az ország egyik leggyorsabb női sízője, amely gyakran kompenzálta a versenyeken elkövetett hibáit. 2015-ben Christina megszerezte első érmét az országos bajnokságon.

Kép
Kép

Ugyanebben az évben a lány szokatlan ajánlatot kapott: meghívást kapott Fehéroroszország válogatottjába. Már novemberben részt vett a világbajnokságon, ahol az üldözésben az 54. helyet szerezte meg. A mai napig ez egy sportoló legjobb eredménye karrierje során.