Irina Privalova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Irina Privalova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: «Лица страны». Ирина Привалова. Специальный репортаж 2024, Lehet

Irina Privalova szovjet és orosz sportoló, sportoló. A 2000-es olimpiai bajnok sokszor Oroszország, a Szovjetunió, Európa és a világ bajnoka lett. Oroszország kitüntetett sportmestere elnyerte a Népek Barátsága rendjét és a Becsületrendet.

Irina Privalova: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Az atlétikában kiemelkedő sportolók száma folyamatosan növekszik. Minden évben új bajnokok jelennek meg. Irina Anatolyevna Privalova azonban határozottan elfoglalja helyét a kiemelkedő mesterek galaxisában.

Az út a nagy sport felé

A leendő sportoló életrajza 1968-ban kezdődött a Moszkva melletti Malakhovka faluban. A lány november 22-én született. A szülők gyerekkortól kezdve gyermekeikbe szerették a sport szeretetét. Miután megismerkedett a Nikitin család sportoktatásának módszerével, apa otthoni sarkot épített Irina számára, amely egy kezdő sportoló kedvenc helyévé vált.

Nyolc éves korától a lányt a jégpályára vitték. Korcsolyán jól viselkedett, olyan elemeket adott elő, amelyek korának nem voltak könnyűek. Eleinte jégen vitték színházba. A korántsem ideális műsorok miatt Ira edzője azt tanácsolta a diák szüleinek, hogy tegyék át lányukat a gyorskorcsolya szakaszra. Ennek eredményeként Privalova tanulmányainak profilja teljesen megváltozott.

Irina véletlenül találta magát az atlétikában. 1979-ben futókomplexumot építettek a sportolók háza közelében. Egy nap úgy döntött, hogy közelebbről megnézi őt. Az edző elvitte a lányt az egyik diákhoz. Utasította, hogy öltözzön át és kezdje el az edzést. Az első leckén Privalova rájött, hogy talált egy hívást. Az év során nem hagyta el korcsolyaóráit, folytatta az atlétikát. Előnyben részesítették azonban a futást.

A lehető legrövidebb idő alatt teljesítették a sportmester normáit 100 méteres távon, távolugrásban. A vezetőség észrevette a tehetséges sportolót.

Gyónás

1985-ben esélyt kapott arra, hogy meghívást kapott az ország junior válogatottjába. Négy évvel később Irina csatlakozott a felnőttcsapathoz. 1986-ban Privalova úgy döntött, hogy oktatást szerez a Moszkvai Állami Egyetemen. A rangos újságírói osztály hallgatója lett. Tanulmányai során az atléta rendszeresen játszott az egyetem válogatottjában, eljutva a nemzetközi sportmester szintjéhez.

Három évvel később a diák vezette az ország bajnokságainak nagy részét. Ő lett az egyetlen világos bőrű futó, aki megelőzte sötét bőrű vetélytársait. Irina karrierje során rengeteg tornát rendezett. 1989-ben harmadik lett az Európa-bajnokságon. Piggy bankja 1991-ben "arany" volt a hatvan méteres és "ezüst" a kétszáz méteres futamért a spanyolországi világbajnokságon. Ugyanakkor Privalova a második lett Tokióban a váltóban, és három kiemelt díjat kapott az Eurocupon.

Az 1992-es barcelonai olimpia sikeres futó volt. "Ezüstöt" kapott a váltóért, "bronzot" a 100 méteres futamért. Az új szezonban a sikerek lenyűgözőbbé váltak. A sportoló nyolc díjat kapott Kanadában, Németországban és Svédországban rendezett tornákon.

1994-ben három Európa-bajnoki érmet tett fel a győzelmek listájára, ugyanannyi díjat a világkupáról. Privalovát az atlétika legjobb képviselőjének ismerték el Európában. 1995-ben 4 érmet nyert, 1998-ban pedig teljes díjat kapott az Európa-bajnokságon. Irina Anatoljevna ismételten Oroszország, Európa és a világ rekordja lett.

Új eredmények

A sportkarrier nemcsak a felszállásokból állt. 1997-ben, egy párizsi verseny során a sportoló súlyosan megsérült. Utána a sportolónak le kellett állítania a versenyt. A nagy sport elhagyásának küszöbén állt. Akkor a sztár, Marion Jones már belépett, és tökéletlen állapotban lehetetlen volt versenyezni vele.

Irina sokáig otthagyta a sportot. A helyzetet az edző mentette meg, aki úgy döntött, hogy még korai befejezni a karrierjét. A megbeszélések során úgy döntöttek, hogy megváltoztatják a távolságot. Az életkori sajátosságok és az egészségi állapot miatt az előadások akadályokkal 400 méterre kerültek.

A döntést egy szem sóval hozták meg. Kialakult a 31 éves sportoló technikája, az átállás árthat neki. Ilyen precedens még nem volt az atlétikában. A döntés helyessége hamar megerősítette a valóságot. Sydney-ben, az olimpiai játékokon Privalova volt a legjobban megválasztott tudományág. A diadalt kemény és hosszú munkával érték el.

Az edző a távot egyszerű következtetések alapján választotta. Irina előnye a korlátok nélküli futásban való gyorsaság volt. A versenyen nem voltak olyan ausztrálok, akik közvetlen versenyzők lettek volna. Ennek eredményeként a fő feladat az akadályok leküzdésének technikájának fejlesztése volt. Egy télen belül tökéletesedett.

Az ilyen lenyűgöző sikert a mozgások kiváló összehangolása, a feladat lényegének megértése biztosította, amelynek megoldása maximális hatékonyságot igényelt. Először is, a sportoló a gyakorlatok új akadályaira összpontosított. Részt vett a 400 méteres gyorsfutás versenyein, de az ilyen tornák nem voltak hasznosak. Az átmenet nem volt egyszerű.

Család és sport

Privalova örökre belépett a világsport történetébe. Az orosz Sydney-ben csaknem 32 éves korában vitt el aranyat. Férjével együtt néhány hónappal a verseny kezdete előtt megérkezett Ausztráliába, hogy részt vegyen két bajnokságon.

Az időtartalék kiváló alkalmazkodást biztosított a körülményekhez. A futópadok különlegesnek bizonyultak. A műfüves szokatlan reaktív tulajdonságokkal rendelkezett a sportolók mozgása során. A sportoló teljes mértékben alkalmazkodni tudott hozzájuk.

Annak ellenére, hogy a sportoló csak hetedik alkalommal futott ilyen távot, megkerülte az összes versenyzőt. A diadal után Irina úgy döntött, hogy 800 m-re növeli a távolságot, de a mentor lebeszélte. Ennek eredményeként új sérülés keletkezett. Utána a futó végül 800 m-re lépett.

A sportoló személyes életében játszódott le. Első választottja Evgeny Sergeev, újságíró, sportoló-sportoló volt. A családnak gyermeke van, Alekszej fia. A házasság felbomlott.

Hamarosan Privalova mentora Vlagyimir Paraszcsuk felesége lett. A házaspárnak két lánya született: Maria és Catherine. Masha atlétikával foglalkozik, bronzérmet szerzett a hármasugrásban a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiai játékokon. Katya koreográfiai iskolában tanul.

Privalova maga vezeti a Moszkvai Állami Egyetem testnevelési tanszékét. A sportoló szereti az egyszerű kikapcsolódást, a horgászatot, a csillagászatról szóló könyvek olvasását.