Elena Sedova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Elena Sedova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Túl gazdag - Doris Duke titkos élete 1.rész 2024, Április

Elena Sedova Oroszország sportmestere, országos bajnok a 10 km-es versenyben, a bronzérmes a 3 km-ben, valamint a novosibirszki Raevich félmaraton ötszörös győztese.

Elena Sedova, a sport mestere

Életrajz

Elena Sedova 1990. március 1-én született Novoszibirszkben. Sedova teljes családja - szülők és nővér - a sportok mestere. 11 éves korában a lány elkezdett atlétikázni. Apja lett az edzője, Szergej Vlagyimirovics Sedov - Oroszország nemzetközi osztályú sportmestere, a Szovjetunió bajnoka atlétikában és a legmagasabb kategória híres edzője. 2002-ben munkát kapott egy novoszibirszki sportiskolában, és alapított egy futó tagozatot. 25 ember vett részt rajta, de csak Elena kezdett profi sportot folytatni. Az apa nem akarta, hogy lánya ne kerüljön más novoszibirszki edzőkhöz.

A lány rövid, 400 és 800 méteres távokat kezdett futni, de csak a 11. évfolyamon mutatott magas eredményeket. Apám nem erőltette a sportot - nem akarta elveszíteni a sportoló képességeit. 2008-ban, közvetlenül az iskola elhagyása után, Sedova belépett a Novoszibirszki Állami Műszaki Egyetemre. Az utolsó vizsgák elmaradtak - a lány több időt kezdett a képzésre fordítani, miközben nem feledkezett meg az egyetemi tanulmányokról sem. Miután 2013-ban kitüntetéssel diplomázott az NSTU-n, sportkarrierjének szentelte magát.

Az első edzőtáborra Kirgizisztánban került sor 2008-ban. A hegyi edzés és a tengerszint feletti magasságú órák tapasztalata meghozta az eredményt - a sportoló gyorsabban kezdett futni. Egy évvel később megfelelt a terepfutó Európa-bajnokságon.

A profi sport eredményei

elena sedova fut

2009-ben Elena Sedova megszerezte első győzelmét a szaranszki orosz bajnokságon. 3 km-t futott 9,34, 10 és 5 km-es eredménnyel - 16,55-re, 99-re. Egy évvel később 10 km-es távon debütált a szaranszki orosz ifjúsági spartakiádon, és a második helyet szerezte meg.

Egy évvel később a sportoló részt vett az európai versenyeken. A franciaországi 10 km-es versenyeken, Celeste és Saint-Denis városokban díjakat nyert. Morlaixban először kipróbáltam magam egy félmaratonon, és kiváló eredményt mutattam, bár ő nem vett díjat. De már 2012-ben Sedova győzelemért tért vissza Franciaországba - ő a Lausanne-i félmaraton első helyét szerezte meg.

2016 győzelmet hozott a novoszibirszki félmaratonon és a moszkvai maratonon a kedvenc 10 km-es távon. A következő évben Elena konszolidálta az eredményt, és az első helyet szerezte meg a moszkvai maratonon. 2019 nyarán Oroszország bajnoka lett a 10 km-es versenyen, 32: 14: 43-as eredményt mutatva. 2019 szeptemberében a lány ötödször nyert a hazai versenyeken Novoszibirszkben - Alexander Raevich félmaratonján. Ezt az eseményt édesapja korábbi edzőjének emlékére ajánlják, ezért az ott való részvétel különösen fontos Elena számára.

Tíz éve Elena Sedova az orosz válogatott tagja és a sport mestere. Személyes rekordjai: 5 km - 15,26, 10 km - 32,13, félmaraton - 1.12,18. A Sedovaért való futás a fő munka. A sportolók pénzt kapnak a futásokra. A legjobb nyereménykifizetés Oroszországban a moszkvai és a novoszibirszki maratonon történik. A sportoló pedig a cherbourgi francia versenyen nyerte el a legnagyobb díjat - 1100 eurót.

sedova futás

Jövőbeli tervek

Elena Sedova a hosszabb versenyekre kezdett összpontosítani. A sportolónő szakterülete zökkenőmentesen halad 10 és 21 km közötti távolságokra. A tervek szerint maratont futnánk le. A lány 42,2 kilométeres távot csak egyszer futott le: 2016-ban Szentpéterváron, a Fehér éjszakákon. A forróság és a versenyre való felkészülés hiánya ellenére 2 óra 51 perces pontszámmal ért célba. A maraton nehéz volt számára: 38 km-nél gyomorproblémái voltak, az utolsó két kilométer nagyon lassan futott.

Elena Sedova képzési rendszere

A professzionális kocogás komoly gyakorlat. Az apa egy speciális óratervet dolgozott ki a lánya számára: heti öt nap, napi két edzés. A fejlődő keresztek váltakoznak a helyreállítási keresztekkel. Még pihenőnapokon is rövid, 8-12 km-es kocogásra indul. A sportoló heti 135-150 km-t, a verseny előtt pedig 160-165 km-t fut. A verseny során a heti táv jelentősen csökken - 70-90 km. Elena személyes rekordja heti 172 km.

elena sedova sportmester

A fürdő és a masszázs segít felépülni az ilyen terhelések után. A lány legalább hetente megpróbál elmenni a fürdőbe. Az edzés utáni hideg zuhany szintén ellazítja az izmokat. A verseny ideje alatt Sedova sporttáplálkozást vásárol: vitamin- és ásványi komplexeket, BCAA aminosavakat.

Személyes élet és szabadidő

A sportolónak nemcsak edzeni sikerül a héten, hanem erőt is talál a többi futóval való konzultáció során. Azt tanácsolja tanítványainak, hogy futás közben ellenőrizzék a pulzust, vegyenek részt az általános fizikai erőnlétben és tartsák be a megfelelő táplálkozást. Fontos, hogy jó sportos fehérneműt válasszon, ügyeljen Achilles védelmére, és szezonális cipőt viseljen a megfázás elkerülése érdekében. Jobb, ha egy üveg vizet és egy banánt visz magával edzésre - nehéz üres gyomorral futni.