Natalya Lavrova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Natalya Lavrova: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: Mitől Olyan Vonzók az INTROVERTÁLTAK 2024, Április

Tiszta, barna szemű tekintet, nyitott, jóindulatú mosoly, mindenben szépség - így nézett ki Natalia Lavrova, a csoportos gyakorlatok ritmikus tornájának kétszeres olimpiai bajnoka. Ha nem egy tragikus baleset, a nagyszerű tornász sokkal több jót tett mindannyiunk számára.

Natalia Alexandrovna Lavrova

Életrajz

Orosz olimpiai bajnok a ritmikus gimnasztikában a csoportgyakorlatokban Natalja Alekszandrovna Lavrova 1984-ben született, augusztus 4-én. Szülei orvosi munkát végeztek. A férj és a feleség lányuk születése előtt költözött Penzába, amikor érdekes és ígéretes munkát ajánlottak fel nekik az egyik Penza-klinikán. A lány apja nagyon szerette a sportot, és bokszolt. Ez befolyásolta Natasha további osztályainak kiválasztását. Nagyon élénk volt, energikus, szeretett táncolni. Az anya elvitte a lányt a ritmikus torna részlegre, ahonnan a tornász sportpályája indult. Olga Stebneva első edző pedagógiai tehetségének köszönhetően a lány beleszeretett választott sportjába. Ez a szeretet és kemény munka vezette az atlétát a legmagasabb eredményekig.

Kép
Kép

Amikor Natasha iskolába ment, már igazi sportoló volt, hiszen ötéves korától edzésre ment. A középfokú oktatáshoz a szülők a 75-ös iskolát választották Penza városában. Itt, Penzában Natalya Lavrova az Állami Pedagógiai Egyetemen végzett.

Győzelmek és sikerek

Natalia Lavrova sportpályafutása gyorsan fejlődött. Már az első, 1999-ben tartott edzőtáborában az első helyet foglalja el. Ezek csoportos versenyek voltak, de a híres Tatjana Vasziljeva, aki akkoriban az orosz válogatott vezető edzője volt, azonnal szemügyre vette a rugalmas és művészi Natashát.

Kép
Kép

Hat hónappal az első győzelem után Natalya Lavrova bekerült a ritmikus torna főcsapatába a csoportgyakorlatokban. A tornász képességeinek és tehetségének következő tesztjére a selejtező világbajnokságon került sor, amelyet Japán Oszaka városában rendeztek. Natalya Lavrova először 15 évesen lett az olimpiai játékok bajnoka.

Kép
Kép

Az orosz csapat újra és újra nyert. Natalja Lavrova kilenc évig részt vett minden olyan versenyen, amelyen az Orosz Föderáció nemzeti csapata részt vett. A 2000. évi ausztráliai és a 2004. évi görögországi olimpiai játékok aranyérmet hoztak az orosz lányoknak. A csapatnak nem volt egyenlő a csoportgyakorlatokban. Az összes nemzetközi Grand Prix verseny csak ragyogó győzelmeket hozott a kétszeres olimpiai bajnokoknak.

Hozzájárulás a prémium malacka bankhoz

A sportolók közül kevesen tudtak annyi díjat elérni, amennyit Natalja Alekszandrovna Lavrova kapott a sport kreativitásáért. Négyszer volt Európa-bajnok, ötször hódította meg a világ dobogós helységét, kétszer lett olimpiai győztes.

Kép
Kép

2000-ben az atléta megkapta az Orosz Föderáció kitüntetett sportmestere címet, és az orosz ritmikus gimnasztika nemzeti csapatának edzője lett.

Tragikus vég

A lány élete tragikusan és hirtelen ért véget. 26 éves volt, amikor egy nevetséges autóbaleset történt, amely azonnal meghódította a híres sportoló és húga életét, aki vezetett és vezetett. A tragédia egy autópályán történt Penza közelében.

Kép
Kép

Az egész város eljutott a híres penzai lakos temetésére. Megérkeztek a Ritmikus Torna Szövetség képviselői, Irina Viner és a teljes edzői stáb.

A temetkezési hely a Hírességek sétánya Natalya Alekszandrovna Lavrova szülővárosának Novozapadnoye temetőjében.