MFM - 2016: A Fehéroroszország - Cseh Köztársaság Mérkőzés áttekintése

Videó: MFM - 2016: A Fehéroroszország - Cseh Köztársaság Mérkőzés áttekintése

Videó: Klímacsúcs és tüntetések Milánóban 2024, Lehet

Az új, 2016 előtti napon a belorusz ifjúsági jégkorong-válogatottnak a világbajnokság csoportkörének utolsó mérkőzését kellett játszania. A belorusz csapat riválisa Csehországból származó társaik voltak.

MFM - 2016: a Fehéroroszország - Cseh Köztársaság mérkőzés áttekintése

Fehéroroszország válogatottja minden esélyét elvesztette a 2016-os ifjúsági jégkorong-világbajnokság rájátszási szakaszába jutásért. A cseheknek viszont győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy magasabb helyezést érjenek el a B csoportban.

A játék a cseh válogatott előnyével kezdődött, de ez a csapat az első célba lövést csak 10 perc elteltével tette meg. A fehérorosz hokisok szintén nem különböztették meg magukat sok lövéssel a csehek kapujához, azonban a cseh kapuban még mindig előfordultak gólszerzési esélyek. A mérkőzés első gólját a 16. percben szerezték a csehek, ami nem következett a találkozó menetéből. Shimon Stranski megvalósította a kettő az egyhez kijáratot. A periódus végén a csehek a kapuba szorították Fehéroroszország válogatottját, de a szünet előtt nem változott az eredményjelző pontszáma.

Egy perc sem telt el a második periódusban, amikor a belorusz válogatott védője, Stepan Falkovsky találkozót valósított meg a kapussal. Az eredménytábla 1: 1-re megvilágította a döntetlen eredményét. Ezt követően a csapatok nyílt hokit kezdtek játszani, gyorsan áthaladva a középső zónán. A 31. percben Fehéroroszország ismét betalált. Jegor Shangovich realizálta a többséget. A csehek gyorsan válaszoltak. Dominic Lakatos, pár perccel később, egy klub helyett egy dobást hajtott végre a kék vonalról, és az eredmény ismét egyenlő lett (2: 2). A belorusz csapat azonban továbbra is szünetet tartott, vezetve az eredményt. Ismét megvalósult a számbeli előny. A 38. percben Vladislav Goncharov a kék vonal legerősebb dobásával a cseh kapust kapitulálni kényszerítette.

Az utolsó húsz percben a cseh válogatott aktivitása jelentősen megnőtt az ellenfél kapuja előtt, amely meghozta gyümölcsét. Az 53. percben Jiri Smeikal, majd pár perccel később Radik Vesely bebiztosította a cseh előnyt, gólt szerzett a korongon. Az eredménytábla 4: 3-as számot mutatott, jelezve a fiatal cseh hokisok előnyét.

Fehéroroszország válogatottja a találkozó végén visszavonta a kapust, de ez csak a cseh válogatott ötödik góljához vezetett. Dominik Mashin kitűnt, aki megállapította a találkozó végeredményét - 5: 3 a cseh csapat javára.