Vettel Sebastian: életrajz, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Vettel Sebastian: életrajz, Karrier, Személyes élet

Videó: The Most Undeserved Penalty Sebastian Vettel Ever Received 2024, Lehet

Sebastian Vettel német versenyző az autósport hírességévé vált. Egy ilyen fiatal kor ellenére négyszer sikerült megszereznie a Forma-1 bajnoka címet.

Vettel Sebastian: életrajz, karrier, személyes élet

Gyermekkor

Sebastian a német Heppenheim városból származik, ahol életrajza 1987-ben kezdődött. A fiú nagy családban nőtt fel, rajta kívül még két nővér és egy testvér volt. Egy interjúban beismerte, hogy nagyon rosszul tanult az iskolában, minden érdeklődését a zene és az énekesnő álma foglalta el. Gyermekkori bálványai: Jackson, Jordan és Schumacher. Amikor a gyermek rájött, hogy vokális képességei sok kívánnivalót hagynak maga után, úgy döntött, hogy szakszerűen foglalkozik az autósporttal.

Az első lépések a sportban

Idősebb Vettel volt a gokartpálya tulajdonosa, és gyakran vitte oda gyermekeit. A fiatal Sebastian négyévesen kezdett versenyezni a gokarton, három évvel később pedig mini versenyeken vett részt. A fiú tehetségére Michael Schumacher felfigyelt, és pártfogást vállalt rajta.

A kilencéves Sebastian első győzelmét egy wittenbergi versenyen rögzítették. Akkor is csillagkarriert jósoltak neki. A tinédzser bekerült a "Red Bull" ifjúsági csapatba, amelyben négyszer nyert Észak-Rajnán. 2002-re Vettel lett a legjobb a juniorok között Németországban és Európában. A 2003-as BMW Formula-ban való szereplése sikert és további promóciókat hozott. A Formula 3 Euroseries sorozatban az újonc az 5. helyet szerezte meg a tabellán. A siker nem elégítette ki a debütálót, és egy évvel később ő lett a második. A királyi versenyeken végzett tesztekhez a sportoló egy Williams autót választott. Másodikként érkezett a célba, de a győztes kizárása megadta a jogot a dobogó élére.

Forma-1

Sebastiant hihetetlen szívósság és győzni akarás jellemezte. 2006-ban pilótaként csatlakozott a csapathoz a harmadik helyen, és szabad futásokon gyakran önállóan vezetett versenyautót, bizonyítva ezzel profizmusát.

A Forma-1-ben Vettel debütált a 2007-es amerikai nagydíjon. Sebastian sérült kollégáját váltva a volán mögé ült, és nyolcadikként érkezett a célba. Nagyszerű kilátásokkal rendelkező sportolóra figyeltek fel a Red Bullnál. Választásuk helyességét megerősítette a 2008-as verseny Kínában, ahol a versenyző negyedik lett, és Olaszországban, ahol nyert. A pálya az eső után meglehetősen nehéznek bizonyult, de ez nem akadályozta meg a bajnokot abban, hogy gyönyörű utat mutasson be és a legjobb legyen. A következő évet is fontos győzelmek jellemezték, Sebastian többször is bizonyította képességeit.

2010-ben Vettel a Forma-1 legfiatalabb bajnoka lett, és hazája legjobb sportolójának nevezték. A következő években elnyerte a rangos világverseny legfiatalabb két-, három- és négyszeres győztese címet. 2014-ig a fiatal férfi együttműködött a Red Bull-tal, de a következő évben szerződést kötött a Ferrarival.

Hogy él most

A híres versenyző nem szívesen osztja meg személyes életének részleteit, és gondosan elrejti azokat az újságírók elől. Barátai között híresnek tartják a párt szerelmét. A rokonok megjegyzik vidám hajlamát és parodisztikus tehetségét. A sportoló továbbra is szereti a zenét, zenei preferenciája továbbra is a 70-es évek repertoárja. Sebastian idejének nagy részét a munka foglalja el, a többi idő alatt szereti a szabadtéri tevékenységeket: túrázást, snowboardozást és tollaslabdát, és rajong a német "Eintracht" futballklubért is. A bajnok az elhasznált energiát édességekkel állítja helyre, amelyeket imád.

Hivatalosan Vettelt nem kötik össze a családi kötelékek, de hosszú évek óta Hanna Pratter a köztörvényes felesége. A párnak lányai voltak Emily és Matilda.

Ma Vettel Svájcban él, és továbbra is magas sporteredményeket mutat. A bajnok összes autója egyedi, mindegyiknek adta a nevét, de ma a sportoló egy erősebb versenyautóról és új győzelmekről álmodik.