Natalia Yurchenko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Natalia Yurchenko: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: YURTCHENKO N. 1983 VAULT 2024, Lehet

Natalya Yurchenko többszörös világbajnok mind a csapat, mind az egyes bajnokságokban. A Szovjetunió kitüntetett sportmestere címet viseli. A sportolót a nemzeti művészi torna legendájának nevezik.

Natalia Yurchenko: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Életrajz

Sok bajnokság leendő győztese 1965-ben, januárban született. Natalia szülőföldje Norilszk városa. Gyerekkorától kezdve a lány megmutatta hajlandóságát a torna gyakorlatokra, nagyon aktív gyermek volt. 7 éves korában a fiatal sportoló belépett a helyi torna tagozatba.

Kép
Kép

Szülőföldjén, Szibériában Yurchenko zord körülmények között edzett, sőt edzeni néha ki kellett ásnia a havat az edzőterem bejáratától. Amikor a lány 11 éves volt, helyet kínáltak neki az egyik leghíresebb és legspecializáltabb tornaiskolában.

Az új helyszín Rostov-on-Don városban volt. A szülőket arra kényszerítették, hogy szülőhelyükön maradjanak, Nataljaát pedig bentlakásos iskolába helyezték. Abban az időben a lány új edzője, Vladislav Rastorotsky vette át a fő oktatási feladatokat. Bízott a tornász nagy sportpotenciáljában, és soha nem kételkedett abban, hogy olimpiai győztessé nevelheti.

Sportkarrier

Jurcsenko sikereinek nem kellett sokáig várniuk: miután több éven át együtt dolgozott egy kiváló edzővel, aranyérmet szerezhetett a nemzetközi junior tornán, erős pontja az egyenetlen rudak voltak. Az atléta sajnos 15 évesen súlyos sérülést kapott, amelynek következtében egy évig rehabilitációba ment.

Kép
Kép

1982-ben Natalia visszatért a sport világába, azonnal forradalmat hajtott végre a torna világában. Egy sztáredzővel együtt megalapozta saját stílusát, amelyet egyetlen akkori sportoló sem tudott megismételni. Ugyanebben az évben megszerezte a világbajnokságot, és minden tornaeszközön ragyogó eredményeket tudott felmutatni, szinte minden teljesítményért megkapta a bírók legmagasabb becsült pontszámát.

A jövőben sportpályafutása csak tovább lendült, 1984-ig győzelem után győzelmet aratott, ellenfeleinek gyakran pusztító pontszámmal. 19 évesen Yurchenko azt tervezte, hogy bemutatkozik az Egyesült Államok olimpiai játékain, de a tiltás miatt az akkori szovjet összes sportoló nem ment sehova.

Kép
Kép

A versenytevékenységgel párhuzamosan a lány pedagógiai képzést kapott, célja sporttanár lett. Továbbá valóra vált Natalia álma - 1986-ban, miután befejezte szakmai karrierjét, az oktatás edzői irányának szentelte magát.

A személyes élet és a jövőbeli tevékenységek

Ezt követően Yurchenko az edző asszisztensének posztját töltötte be, ahol 1989-ig maradt. 2 évvel a nyugdíjba vonulás után a lány megismerkedett egy férfival, aki később a férje lett. Ez az ember Igor Szklyarov volt, aki az olimpiai játékokon első helyezést ért el és sikeresen részt vett a profi futballban.

Kép
Kép

1989-ben a házaspár az Egyesült Államokba költözött, kezdetben azt tervezték, hogy nehéz időket élnek át a Szovjetunióban, de később úgy döntöttek, hogy örökre új helyen maradnak. Ugyanebben az évben született egy lányuk, Olga. Pennsylvaniában Yurchenko edzői tevékenységet folytatott, fiatal tornászokat készített fel. 2012-ben az egyik leghíresebb amerikai tornaiskola - a Lakeshore - vezetőedzője lett.