Alexander Balandin: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Tartalomjegyzék:

Videó: Alexander Balandin: életrajz, Kreativitás, Karrier, Személyes élet

Videó: LUXUS PALOTÁBAN ÉBREDNI? -Emberrablás Árpi módra, régiség-vadászattal- VELENCE 2024, Április

Alekszandr Szergejevics Balandin híres orosz sportoló, tornász, Oroszország kitüntetett sportmestere, az orosz művészi torna nemzeti csapatának tagja.

Alexander Balandin: életrajz, kreativitás, karrier, személyes élet

Életrajz

Alexander Balandin tornász, aki 1989. június 20-án született Karéliában, nevezetesen Petrozavodszkban. Gyermekkora óta Sasha szeretett sportolni, és 5 éves korában édesanyja elküldte a torna tagozatra. Sasha mindig megmutatta a győzni akarást és keményen dolgozott.

Kép
Kép

Carier kezdés

Nagyon hamar Sasha kiváló eredményeket ért el, és el tudta érni a legmagasabb szintű profizmust, részt vett nemzetközi versenyeken, már 2007-ben Sasha 3. helyezést ért el a világkupán. A Moszkvában megrendezett 10. világkupán Sasha az első helyet szerezte meg, a 11. évben pedig az orosz bajnokság győztese lett.

Kép
Kép

A 12. évben, az Európa-bajnokságon Sándor 2. helyezést ért el. Balandin sportpályafutása során nincsenek győzelmek az olimpiai játékokon: Sasha be akart kerülni a résztvevők listájába, de feladta Konstantin Pluzhnikov helyét.

Súlyos sérülés

Sajnos a Jekatyerinburgban megrendezett Orosz Kupán szólva Balandin sikertelenül landolt, és combcsont sérülést kapott, a sportolónak vissza kellett lépnie a versenyből. Sándor túlélt két nagy műtétet, amelyek problémamentesen teltek el.

Kép
Kép

A műveletek után Sasát a moszkvai szanatóriumba küldték. Balandin gyorsan felépült, és edzett a korábbi formájában. A helyreállítás után Sándor bonyolította előadási programját, bonyolítva néhány elemet.

Teljesítmény az olimpián

Közeledett Balandin karrierjének legkritikusabb pillanata - a 12. évben Angliában megrendezett olimpiai játékok, Sasha lett a fő jelölt a részvételre. Sajnos ezen az olimpián a sportoló egyetlen érmet sem nyert.

Kép
Kép

A bírák, a sportolók és a nézők egyöntetűen azt állították, hogy Sándor ezüstérmet érdemel. Ezen az olimpián Sándor csak a 4. helyet szerezte meg, a győzelem nagyon szoros volt.

Második olimpiai játékok

2014-ben az Európa-bajnokságon Balandin két aranyérmet nyert, az egyiket egyéniben, a másikat csapatban. A verseny után Sándort meg kellett műteni, az elmúlt sérülés meghozta az eredményét.

Kép
Kép

A műtét után Sasha visszatért az edzésre, de félúton töltötte őket. Érdemes megfeledkezni a 16. évben Rio de Janeiróban megrendezett olimpiáról. Sasha megértette, hogy ez az utolsó esély az olimpiára jutáshoz, Balandin befejezte sportpályafutását.

Most Sasha edzőként dolgozik a Felsőoktatási Iskolában.

Magánélet

Sándor tornász, aki sporteseményeiről vált híressé. Sándor nem terjed a családról, de sokan tudják, hogy a sportolónak van felesége, akit az interneten ismert meg.